PUPA w Teatrze Wielkim – Polski Balet Narodowy

/uploads/db/06/db060378a05c535ec34450a5a8150d04/thumb-Pupa_01.jpg

Gombrowicz wciąż inspiruje! „Pupa” to nowy spektakl baletowy z muzyką Stanisława Syrewicza, dla którego inspiracją była powieść Witolda Gombrowicza. Premiera odbędzie się w sobotę, 14 lutego, na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.

 

Pupa „Dobra, oswojona pupa jest podstawą, od pupy przeto zaczyna się akcja. Z pupy, jak z pnia głównego, rozchodzą się rozgałęzienia poszczególnych części ciała, jak to palec u nogi, ręce, oczy, zęby, uszy, przy czym jedne części przechodzą nieznacznie w inne dzięki subtelnym i kunsztownym przetworzeniom” – napisał Gombrowicz w „Ferdydurke”.

 

Anna Hop jest artystką Polskiego Baletu Narodowego i prezentowała swoje autorskie miniatury w ramach dorocznych warsztatów choreograficznych. Zrealizowała także spektakl dla dzieci „Bajki ci opowiem…” do muzyki Witolda Lutosławskiego dla Opery na Zamku w Szczecinie oraz współpracowała przy realizacji filmu „Piąte: nie odchodź” Katarzyny Jungowskiej. „Pupa” będzie oficjalnym debiutem choreograficznym artystki na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

 

Balet w jednym akcie

Libretto: Klara Syrewicz na motywach Witolda Gombrowicza

Prapremiera: 14/02/2015

Choreografia: Anna Hop

Muzyka: Stanisław Syrewicz

Scenografia i projekcje: Małgorzata Szabłowska

Kostiumy: Katarzyna Rott

Światła: Maciej Igielski

 

Polski Balet Narodowy

Muzyka z nagrania

(muzyka elektroniczna, dodatkowe aranżacje: Dariusz Kaliński; mastering: Marcin Bociński; w utworach Forma, Dojrzałość i Słowacki wykorzystano nagrania w orkiestracji i pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego)

realizatorzy baletu - biografie

Plakat: Adam Żebrowski

 

Źródło: http://www.teatrwielki.pl/repertuar/balet/kalendarium/pupa.html?year=2015&month=2&kid=1551

Zdjęcie:

http://www.teatrwielki.pl/fileadmin/user_upload/galeria/Plakaty_4/Pupa_01.jpg

©TELVINET 2008. All rights reserved.