Nad Wisłą wolno pić alkohol

/uploads/10/6b/106bd10a8d25f5d3422eab74696c47a9/thumb-stadion-narodowy.JPG

Ratusz wykonał opinię prawną ustalającą, że nad Wisłą można pić alkohol bez obaw o mandat. Przed sezonem letnim odbędą się specjalne szkolenia dla policjantów i strażników miejskich aby żaden z nich nie miał wątpliwości, iż nad Wisłą można legalnie pić alkohol.

 

Portal Wawalove, pisał pisał o sprawie już w sierpniu 2013 roku. Przepisy o zakazie spożywania alkoholu obejmują place, parki, ulice - a nabrzeże Wisły żadnym z nich nie jest. Policja zatem przedstawiła oficjalne stanowisko, że nad Wisłą można spożywać napoje alkoholowe - jednak tylko na prawym brzegu. Teren po prawej stronie Wisły ma wciąż niejasny status prawny, natomiast Bulwary Wiślane po lewej stronie rzeki są traktowane jako ulice i tutaj już pić legalnie nie możemy.

 

Nad brzegiem Wisły zaczął jednak krążyć „samozwańczy szeryf” i youtuber - Paweł Bosky. Robił on zdjęcia osobom pijącym alkohol i przesyłając je dalej na policję i do straży miejskiej.

 

Jak wynika z ekspertyzy prawnej przygotowanej dla Ratusza, nie tylko po praskiej stronie rzeki, ale także na bulwarach po jej lewej stronie, można legalnie pić alkohol. Jak powiedział Michał Olszewski ze stołecznego ratusza, nie można karać za picie w tych miejscach. Można za to karać za zaśmiecanie, naruszanie porządku publicznego oraz ciszy nocnej. Urzędnicy mają się spotkać z policjantami i strażnikami miejskimi, aby przed rozpoczęciem letniego sezonu ustalić metody postępowania.

 

Źródło:

http://wawalove.pl/Nad-Wisla-mozna-pic-alkohol-Tak-wynika-z-opinii-prawnej-wykonanej-dla-Ratusza-a17661

©TELVINET 2008. All rights reserved.