Masakra komunikacyjna w Warszawie

/uploads/7d/9a/7d9a96927404129fd010051c75785e25/thumb-fot_127_2.jpg

Do 9 kwietnia potrwają prace związane z budową łącznika pierwszej linii z powstającą drugą linią metra. Wyłączenie ruchu na pierwszej linii między stacjami Ratusz Arsenał i Centrum spowodowało chaos komunikacyjny. Powstaje wiele niebezpiecznych sytuacji. Autobusy zmuszone są do nagłych zahamowań przed biegnącymi do tramwaju pieszymi. Pasażerów jest tak wielu, że nie każdemu udaje się wsiąść.

Poranne godziny szczytu komunikacyjnego były masakrą dla pasażerów i kierowców. Informacje na specjalnych mapach o liniach zastępczych i zmiany w trasach, ZTM opublikował wczoraj. Pociągi metra jadące z Młocin, kończą bieg na stacji Ratusz Arsenał. Metro kursuje co 8-9 minut. Więcej informacji o tym jak ZTM proponuje poradzić sobie z utrudnieniami w warszawskiej komunikacji możemy znaleźć pod adresem: www.ztm.waw.pl

Wczoraj, kiedy metro jeszcze w założeniach miało działać normalnie, również wystąpiły utrudnienia. Śmiertelny wypadek na stacji Centrum wyłączył ruch na ponad dwie godziny. Najpierw pociągi od strony Kabat mogły dojechać tylko do stacji Politechnika, te od Młocin do stacji Dworzec Gdański. Przybyły na miejsce zdarzenia prokurator zarządził całkowite wstrzymanie kursów metra. Ruch przywrócono przed godz. 15. Przyczyną paraliżu komunikacyjnego była śmierć młodego mężczyzny, który prawdopodobnie sam rzucił się pod wjeżdżający na stację pociąg metra.

Źródło: www.ztm.waw.pl

©TELVINET 2008. All rights reserved.