Darmowe warsztaty z Wikipedii w sobotę 9 marca w Warszawie

/uploads/39/f2/39f2a633e5369909025cea2985ec369d/thumb-wikimaraton.jpg

Warsztaty z edycji haseł Wikipedii, odbędą się 9 marca w godzinach 12:00-20:00 w lokalu PaństwoMiasto przy ul. Andersa 29. Udział bezpłatny. Wydarzenie o nazwie Wikimaraton, to bezpłatne szkolenie, na którym będzie można nauczyć się jak edytować treść w internetowej encyklopedii.

Informacje jak tworzyć i uzupełniać hasła w Wikipedii, przydadzą się wszystkim tym, którzy chcą aby najpopularniejsza internetowa kopalnia wiedzy była jeszcze lepsza. Wikipedię tworzą internauci, Wikimaraton ma pomóc im nauczyć się jak wartościowo dzielić się swoją wiedzą. Oprócz warsztatów, odbędzie się także dyskusja oraz audycja na żywo w Radiu Wnet.

Wikipedia jest otwartą encyklopedią. Czyli każdy internauta może zmienić zawartość definicji haseł na stronach tej encyklopedii. Edycja artykułów z poszczególnych dziedzin jest dostępna dla wszystkich, a nie tylko dla osób wykształconych w odpowiednich kierunkach.

Po mimo, że redaktorzy Wikipedii moderują treści wprowadzane w złym zamiarze oraz dokładają wszelkich starań, aby treść artykułów była weryfikowalna na podstawie zewnętrznych źródeł o uprzednio potwierdzonej wiarygodności, nie są w stanie ręczyć za wszystkie zasoby.

To autor ponosi odpowiedzialność za pojawienie się niedokładnej lub oszczerczej informacji w Wikipedii, a nie właściciel znaku towarowego Wikipedia, administratorzy Wikipedii ani na ogół jej autorów. Każda strona Wikipedii posiada listę, na której można odnaleźć twórców poszczególnych informacji.

Źródło:
www.pl.wikipedia.org
www.facebook.com/events/527260307294263/

©TELVINET 2008. All rights reserved.