Darmowe lodowisko na starówce

/uploads/72/46/724657ac3886a8b91c72261635bdbf91/thumb-lyzwiarstwo-figurowe.jpg

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, że nie będzie lodowiska na Rynku Starego Miasta – ślizgawka jednak powstanie. Tafla lodowa będzie mieć kształt prostokąta o wymiarach 20x30 m. Otwarcie najpóźniej 18 grudnia, wstęp bezpłatny.

Powstanie lodowiska na miejskiej starówce, zawdzięczamy porozumieniu miasta, restauratorów, dzielnicy, Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Lasów Miejskich. Oprócz ślizgawki, warszawiacy skorzystają także z wypożyczalni łyżew. Restauratorzy zaproponują coś do jedzenia i picia, a Lasy Miejskie zapewniły, że dostarczą 40 świerków, które staną na rynku.

 

Pierwszy raz od 12 lat, nie będzie za to lodowiska przy Pałacu Kultury i Nauki. Elementy tej ślizgawki się zużyły i wymagają remontu.

 

- Lodowisko było od końca 2000 roku. W tym go nie będzie, bo niektóre elementy po prostu się zużyły. Wprawdzie na bieżąco były dokonywane naprawy, ale mówimy nie tylko o elementach technicznych konstrukcji lodowiskach jak chociażby bandy. Także o sprzęcie do utrzymania stanu tafli. Chodzi na przykład o Rolbę, czyli pojazd, który ją szlifuje - tłumaczyła Ewelina Dudziak, rzeczniczka zarządu PKiN (tvnwarszawa.pl).

 

Źródło:

www.tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,lodowisko-na-rynku-starego-miasta-jednak-powstanie,108120.html 

©TELVINET 2008. All rights reserved.