Bohaterowie przyszłości - konkurs

/uploads/fc/de/fcde55a8def79709e21fdd5dae0a40e6/thumb-konkurs_future_heroes_560.jpg

Do 30 marca 2015 roku zespoły uczniowskie mogą zgłaszać się do udziału w konkursie „Bohaterowie przyszłości”. Wygra ta drużyna, która najlepiej zaprezentuje problem związany ze zrównoważonym rozwojem. Organizatorem konkursu jest BASF Polska, Partner laboratorium chemicznego Centrum Nauki Kopernik.

 

Do udziału w konkursie BASF Polska zaprasza zespoły składające się z 2 do 5 uczniów w wieku od 14 do 18 lat. Drużynę może zgłosić nauczyciel.

 

Konkursowe zadanie to prezentacja dowolnego problemu z zakresu zrównoważonego rozwoju (dotyczącego energii, wody, odpadów, roślin, transportu czy jedzenia) i zaproponowanie jego rozwiązania. Można zacząć od poszukania odpowiedzi na przykład na takie pytania:

 

- Czy Twoja szkoła zużywa zbyt dużo energii?

- Czy jesteś przeciwny marnowaniu wody?

- Czy w Twojej szkole powstaje dużo odpadów i czy lądują one na śmietniku bez posortowania?

- Czy uważasz, że wokół Twojej szkoły jest za mało zieleni i parków? Czas najwyższy to zmienić!

- Czy chciałbyś oddychać, czystym, świeżym powietrzem na terenie szkoły?

- Czy znudziło ci się już jedzenie sprzedawane w szkolnej stołówce lub sklepiku? A może uważasz, że mogłoby być zdrowsze?

 

A więc do dzieła! Odkryjcie w sobie ducha odkrywcy i wynalazcy, pochwalcie się swoją kreatywnością i wiedzą i weźcie udział w konkursie.

 

Na stronie „Chemia to my” można znaleźć materiały edukacyjne, które pomogą przygotować się do konkursu. Są tam informacje o najnowszych wynikach badań i innowacjach, związanych z globalnymi problemami.

 

Gotowe prezentacje lub nagrania wideo należy przesłać przez stronę www.chemiatomy.pl do końca kwietnia 2015 r. Prace zgłoszone do konkursu będą oceniane przez profesjonalne jury, a najlepsze zespoły otrzymają cenne nagrody.

 

Źródło:

www.kopernik.org.pl/news/n/bohaterowie-przyszlosci-konkurs-dla-uczniow/

Grafika:

http://www.kopernik.org.pl/fileadmin/user_upload/aktualnosci/2
015/02/konkurs_future_heroes_560.jpg

©TELVINET 2008. All rights reserved.